Akce spřátelených organizací

Posilujeme náš tým!

V polovině letošního roku navazujeme úzkou spolupráci s Ateliérem dušetvorby Kvark, z.s.

Ateliér vznikl v roce 2017 a se věnuje se rozvoji a podpoře expresivního vyjadřování dospělých v následné psychologické, psychoterapeutické a psychiatrické péči.

Začínáme výstavou Kvarku s názvem "Spolu v dívání" a vstupujeme do nové etapy existence projektu. 

Výstava představuje práce amatérských výtvarníků, kteří navštěvují výtvarnou podporu, pro dospělé se zvýšenou psychickou senzitivitou, lidem v následné psychologické, psychoterapeutické a psychiatrické péči. Sekci výtvarné podpory Kvarku téměř od jejího začátku vede MgA. Hanka Linhartová. Postupně se pod jejím citlivým vedením ustanovila skupina tvořivých lidí, kteří se rádi vidí, rádi spolu tvoří, ale i sdílejí své domácí práce. Pro mnohé z nich je výstava s názvem "Spolu v dívání" první zkušeností s prezentací vlastní tvorby. Výběr se opírá nejen o lektorskou zkušenost, ale především o atmosféru důvěry, která v sekci výtvarné podpory vznikla a díky které dali výtvarníci nahlédnout do "svých domácích šuplíků", vychází z předpokladu, že potřeba výtvarného projevu může být čistě potřebou duše. Vzdělání a výtvarný talent nemusí být vždy jen předmětem obživy nebo komerčního uchopení. Najdete zde tedy jak práce vzniklé letos při společné práci v ateliéru, tak i velmi intimní kresby a malby, které vznikaly čistě z pohnutek duše, z volání po ustanovování vlastní osobní integrity toho kterého autora. Někdo potřebuje více se uchylovat k formě, jiný potřebuje formální stránku rozbourat a jít pro něj novou cestou. Z pohledu hledání duševní rovnováhy jsou oba póly rovnocenné.


Naše komunitní centrum Klub Art 13 - spolu v umění doporučuje arteterapeutickou skupinu Ateliéru Kvark. 11. 5 - 29. 6. 2020 v prostorách na Panské ul. 13.


Dovolujeme si Vás informovat, že v galerijních prostorách ČS a.s., na Jánské ulici v Brně se koná výstava Grafiky a kresby Pavly Dvorské.
Výstava je volně ke shlédnutí v otvíracích hodinách banky. Dernisáž výstavy se uskuteční po zrušení "zákazu setkávání osob". 

Objavovať svet tvorby 

Vystavené maľby a kresby majú ambíciu podeliť sa o zážitky. Predstavujú osobité príbehy medzi túžbami a snami a každodennou realitou. Ich autori sú rôzni, čo sa týka veku, vzdelania alebo svojim zdravotným postihnutím. To, čo ich spája, je snaha o prekonávanie ťažkostí pomocou tvorby. Nachádzajú tak spôsob, ako sa vyspovedať a ako sa vyjadrovať k tomu, čo ich zaujalo. Pokojne si ich poprezerajte ich práce, možno k vám prehovoria blízkosťou a možno v nich nájdete kúsok svojho príbehu.
P.S. Maľovať a kresliť môže naozaj prinášať úľavu a dobrý pocit.
Vlado Kordoš 

Zveme Vás na vernisáž výstavy ART BRUT BRNO v pondělí 11. listopadu do budovy ČS a.s., na Jánské ulici v Brně. Od 17 hodin je filmová projekce dokumentu Drsně a něžně, vernisáž začíná v 18 hodin kulturním blokem Divadla Klauniky Brno. Tato výstava bude v příštím roce reprízována v Bratislavě a v lednu část také v Praze.