Komunitní centrum KlubArt 13 - spolu v umění


Vážení a milí přátelé,

od 1. 6. 2019 zahajujeme nový projekt se sociálním zaměřením na osoby s mentálním handicapem a jejich postupné začlenění do společnosti - KlubArt 13 - spolu v umění. Jsme velmi potěšeni, že můžeme navázat na léta praxe a kreativity, které jsme společně v Galerii 13 vytvářeli. Těšit se můžete nejen na pravidelnou otvírací dobu, ale i na spoustu nových akcí. V naší tréningovém pracovišti v galerii se můžete těšit na báječnou obsluhu a lahodné pochutiny :-) Pevně věříme, že naše aktivity spojené s projektem budou obohacením nejen pro naše kamarády s mentálním handicapem, ale také širší veřejnost. Připravují se výstavy, workshopy a zajímavá setkání, o kterých Vás budeme pravidelně informovat!


Jaké máme plány? Tvoříme, pracujeme! Individuální přístup ke klientům. Jsme stále online! 

Pod vedením Ladislava Garaje se pravidelně setkáváme v našem komunitním centru v projektu KlubArt 13 - spolu v umění. Jsme ve stálém kontaktu s našimi klienty. Snažíme se propojovat činnosti, kterým se věnujeme doma pomocí online technik. Jisté ale je, jak moc se těšíme až budeme moci opět všichni společně tvořit, radovat se a komunikovat u nás na 13!


Březen 2020. Výstava fotografií osob s mentálním nebo psychickým handicapem. 

Promo videa

Autor: Kateřina DUBOVCOVÁ

Marketing - Publicity Manager projektu


Co je u nás nového? 

Tvoříme, pracujeme doma! Těsně před vyhlášením nouzového stavu a nařízení karantény vládou ČR jsme stihli uspořádat krásnou akci u nás na 13. Když jsem se dnes vracela k tomuto dni, který byl velmi hektický, zmocnil se mě hřejivý pocit vděčnosti. Všem kolegům, přátelům, a všem zúčastněným, kteří se nejen podíleli na přípravě, ale i těm, co za námi přišli. Pevně věřím, že se brzy opět sejdeme v našem komunitním centru a budeme tvořit, mluvit, radovat se. Ještě jednou všem děkuji za přízeň! 

Kateřina DUBOVCOVÁ - Publicity Manager projektu

Jsme stále aktivní v činnostech, které stále zdokonalujeme. Vzhledem ke stávající situaci a nařízením vlády nemůžeme mít otevřeno. Nicméně individuálním přístupem ke klientům i nadále plníme dané úkoly. Velmi se těšíme na čas, kdy se budeme opět moci setkat v naší galerii.  
Pozvánky na akce

12/3/2020 zahájení výstavy fotografií osob s mentálním handicapem. Ukázka z drama/terapeutické dílny pod vedením Jiřího Priesnitze. Fotografie a výstavu připravila Kateřina Dubovcová - Marketing Publicity Manager projektu.

12/12/2019 zahajujeme výstavu prací mentálně handicapovaných autorů, kteří pravidelně tvoří v našem komunitním centru na Panské 13.Zajímavý pořad nejen pro mentálně handicapované - NĚKDO STOJÍ U DVEŘÍ tentokrát proběhne v sále České spořitelny na Jánské ul. v Brně. 


Tři divadelní představení v podání DIVADLA KLAUNIKY BRNO spolu s mentálně handicapovanými. Přijďte zažít neobyčejný zážitek!

V měsíci září - říjen 2019 bude k vidění ve 2. patře komunitního centra KlubArt 13 - spolu v umění výstava prací výtvarníků s mentálním nebo psychickým handicapem s názvem ART BRUT BRNO. Přijďte se podívat! 

Videoreportáž - Divadelní spolek Brno, KlubArt 13 - Spolu v umění

https://www.youtube.com/watch?v=5jRV37Vk6bM


5/9/2019 od 16.00 hodin. Den otevřených dveří - KlubArt 13 - spolu v umění. Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří nově otevřeného komunitního centra v rámci integračního projektu KlubArt 13 - spolu v umění, který se zaměřuje na podporu lidí s mentálním handicapem. 

Seznámíte se všemi důležitými informacemi o arteterapeutických (výtvarných a divadelních) workshopech a následném tréninkovém zaměstnávání lidí s mentálním postižením. Můžete se zeptat na všechno, co Vás zajímá v souvislosti s tímto projektem. Potkáte se s vedoucími terapeutických workshopů, kterými jsou uznávaní umělci z výtvarného Ateliéru KreAt a členové Divadla Klauniky Brno. 


Den otevřených dveří, pozvánky akce
Den otevřených dveří, pozvánky akce

27. srpna - 3. září 2019 - Workshop: Spolu v umění s výtvarníky s handicapem /počátek workshopu v Místodržitelském paláci, Moravské náměstí 1A/ - workshop je otevřen všem zájemcům o výtvarnou tvorbu z řad lidí s mentálním handicapem. Probíhat bude v různých prostorách, včetně plenéru. Součástí workshopu je rovněž projekce filmů z přehlídky Art brut film Olomouc 2019: Soukromé ráje, dvě vernisáže a další doprovodný program určený nejen účastníkům workshopu, ale i zájemcům z řad veřejnosti. V rámci projektu KlubArt 13 pořádá Atelier KreAt.


Workshop - spolu v umění, pozvánky akce
Workshop - spolu v umění, pozvánky akce

Workshop - spolu v umění, Místodržitelský palác. Fotograf: Kateřina Dubovcová

28. srpna 2019 - Vernisáž výstavy Atelieru KreAt nazvané UMĚNÍM SPOLU /Galerie KlubArt 13, Panská 13/ - výstava prací výtvarníků s mentálním nebo psychickým handicapem.

Vernisáž výstavy - pozvánky akce
Vernisáž výstavy - pozvánky akce

Instalace výstavy - spolu v umění, KlubArt 13, Panská 13 Brno. 

Fotograf: Lubomír Štecko - Bratislava

Vernisáž - SPOLU V UMĚNÍ, KlubArt 13, Panská 13 Brno. Fotograf: Kateřina Dubovcová 

Pozvánky na akce